Menu

Poznań Motor Show 2017

Poznań Motor Show – największe i najpopularniejsze w kraju targi motoryzacyjne, które z roku na rok gromadzą coraz większą liczbę zwiedzających i sukcesywnie podnoszą swoją rangę. W 2017 r. odbyły się na początku kwietnia, odbijając się szerokim echem w branży motoryzacyjnej. Przeczytaj relację z tegorocznej imprezy.

Targi Poznań Motor Show są zaliczane do grona kilku największych tego typu imprez w Europie. Choć pod względem prestiżu jeszcze daleko im do tak renomowanych wydarzeń jak targi w Genewie, Paryżu czy Frankfurcie, to organizatorzy Poznań Motor Show bynajmniej nie mają się czego wstydzić i wyposażeni w solidne argumenty, mierzą coraz wyżej. Tegoroczna edycja targów dowiodła, że wychodzi im to bardzo dobrze – udaje się bowiem przyciągnąć coraz większą liczbę zwiedzających i wystawców.

W dniach 6-9 kwietnia Poznań Motor Show 2017 zgromadził w 14 pawilonach zajmujących powierzchnię niemal 50 tys. km2 170 wystawców z Polski i zagranicy. Liczbę gości szacuje się na 150 tys., co oznacza rekordową frekwencję w całej historii targów, które z kilkuletnią przerwą odbywają się od 1992 r. Tegoroczna edycja wyniosła poznańską imprezę na naprawdę wysoki poziom. Dowód? Aż 60 krajowych premier, do tego 2 auta koncepcyjne, wśród nich wszystkie liczące się w branży marki. I wiele, wiele więcej.

Atrakcji na Poznań Motor Show 2017 było co niemiara. Co najważniejsze, ich różnorodność zapewniła ciekawe wrażenia szerokiemu gronu miłośników motoryzacji. Oprócz doskonale zorganizowanych i zaplanowanych w najdrobniejszych szczegółach stoisk najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych marek motoryzacyjnych, jak Mercedes, Audi, Toyota, Volvo, Peugeot, Rolls Royce czy Ferrari, pojawiło się liczne pawilony z motocyklami czy tuningowanymi autami. Wiele emocji wzbudziły polskie premiery samochodów, zaprezentowane zaledwie kilka dni po światowej premierze.

Do najważniejszych polskich premier motoryzacyjnych na Poznań Motor Show 2017 zaliczyłbym modele:

  • Alfa Romeo Stelvio;
  • Audi R8 Spyder;
  • Honda Civic sedan, hatchback i Typer R;
  • Mercedes-AMG GT3;
  • Volvo XC60.

Oczywiście największe zainteresowanie wzbudzały stoiska sportowych marek. Wielki show zrobił Mercedes, wystawiając na 20 tys. m2 aż kilkanaście modeli z serii AMG, w tym takie perełki jak GT R, GT C Roadster, GT 3. Łącznie 40 aut niemieckiej firmy, w tym 8 modeli pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Ostatecznie przyćmiła je jednak legendarna „czerwona świnia”, czyli model 300SEL Rote Sau. Wszystko to z okazji 50-lecia marki AMG.

Do pełnej fotorelacji oraz materiałów wideo, zapraszam na Facebooka, link poniżej.

www.facebook.com/DRIVESTYLE 

Niestety nie ma jeszcze komentarza.

Skomentuj

O nas

Drivestyle.pl to strona poświęcona motoryzacji, każdy odnajdzie tu coś dla siebie – bieżące wiadomości i felietony o samochodach jak i o stylu życia pasjonata motoryzacji. Wideo relacje, testy samochodów i o wile więcej a wszystko to przepełnione dużą dawką humoru!

Facebook